Векторна та растрова графіка – інструменти, без яких неможливо уявити веб-дизайн

Графіка

Графіка – багатогранна. Це інструмент, котрий в умілих руках перетворюється чи не на єдиний універсальний спосіб для роботи у сфері WEB. Вона хоч і бере свій початок ще за часів створення перших ЕОМ, але на нашу думку, є недостатньо вивченою. Звичайно, на момент виходу в світ перших обчислювальних машин не існувало поняття окремої роботи з графікою, однак з розвитком комп’ютерної техніки почало з’являтися безліч способів створення графічних об’єктів. Першим редактором, який був пов’язаний з векторною графікою, став програмно-апаратний комплекс Sketchpad, котрий містив у собі функції малювання крапок, кіл за допомогою цифрового пера.

Векторна графіка

Векторна графіка – це створення зображення комп’ютерної графіки з певної кількості геометричних примітивів (точок, ліній, кривих), тобто тих об’єктів, які можна обчислити, описати та зобразити за допомогою алгебраїчних формул. В процесі редагування даних елементів можна видозмінювати їхню геометричну структуру (розміри, кути нахилу і т.д.) При цьому це не вплине на якість їхнього відображення. Векторна графіка адаптована під різноманітні пристрої вводу-виводу.

Растрова графіка

Растрова графіка (англ. «Raster graphics») посідає вагоме місце при роботі з графічними елементами, котрі широко увійшли в повсякденне життя користувачів ПК та всесвітньої Інтернет-павутини.

Це сукупність кольорових точок (пікселів) які собою сітку, що відображаються  на моніторі. Дані ілюстрації можуть зберігатися у різних форматах. Варто зауважити, що редагуванню піддаються безпосередньо пікселі, які головним структурним елементом, а не лінії. При цьому якість відображення може варіюватися. Наприклад: при зміні розміру зображення може погіршуватися зображення країв, що дасть ефект «розслоювання» при зміні розміру об’єкту. Тому під час роботи зі збільшеним зображенням в декілька разів важливо вказувати колір кожної крапки( як значка, так і фону).

[us_single_image image=”1187″ align=”center” style=”outlined” onclick=”lightbox” animate=”afb”]

Примітка:

 Зліва направо показаний приклад растрової та векторної  графіки відповідно

Незважаючи на очевидну перевагу вектору, без растру також відмовитися неможливо. Це стосується розробки зображень для публікацій в Інтернеті.

Отже, вибір растрового або векторного формату залежить від поставлених  цілей та завдань та складності елементів, які необхідно створити. Якщо потрібна фотографічна точність перенесення кольорів, то застосовують зазвичай растр. Логотипи, банери, візитні картки та флаєри зручніше оформлювати у векторному форматі. Однак кожен фахівець приймає рішення самостійно, беручи до уваги конкретне замовлення.

Ось ті основні нюанси, які, на нашу думку, пригодяться новачкам під час освоєння роботи із зображеннями.